torsdag, 14 desember 2023 08:26

Oslomann vant over 50 millioner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann fra Oslo fikk onsdag seks rette i Vikinglotto og kan gå inn i jula 51,8 millioner kroner rikere.

Det var ingen spillere som prikket inn 6+1 rette onsdag, men en heldig nordmann var alene om å ha 6+0 rette.

Vedkommende vant dermed hele andrepremiepotten på 51.818.205 kroner, skriver Norsk Tipping.

– Det er voldsomt mye penger. Jeg er glad om jeg får et par timer søvn i hvert fall, sier mannen til tippeselskapet.

I Vikinglotto er maksimal førstepremiepott 25 millioner euro. Det overskytende beløpet fra forrige trekning ble overført til andrepremiepotten. Neste onsdag blir førstepremiepotten på rundt 293 millioner kroner.

NTB

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa