tirsdag, 05 desember 2023 11:45

Svindlere ringer fra norsk nummer og sier de er politiet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet i Sørøst sier de nå får mange henvendelser fra folk som ringes opp av svindlere som utgir seg for å være politi.

Politiet kommer aldri til å be folk om å oppgi Bank-ID over telefon, understreker politiet i en pressemelding.

De skriver at det er flere norske telefonnumre som brukes. Ifølge politiet tilhører numrene uvitende personer som er dratt inn i svindelen med spoofing-teknologi, som gjør at folk kan få det til å se ut som om de ringer fra et annet nummer enn de gjør.

Meldere har sagt at en engelsktalende person utgir seg for å være fra politiet.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa