mandag, 04 desember 2023 09:12

Skole i Steinkjer stengt etter hærverk

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Egge ungdomsskole i Steinkjer må mandag morgen sende hjem elevene på grunn av omfattende hærverk i løpet av helga.

– Vegger og dører inne i skolebygningen er knust. Det er en stor jobb å undersøke omfanget, og å rydde opp, sier rektor Kim Rune Holmvik til Trønder-Avisa.

Elvene som har kommet til skolen, får vente i gymsalen inntil de blir hentet, skriver avisen.

Politiets operasjonsleder Ebbe Kimo sier at det er snakk om massevis av ødeleggelser og omfattende skadeverk.

Det er også brukt pulverapparat inne på skolen, opplyser operasjonslederen.

Ungdomsskolen har 315 elever, skriver Adresseavisen.

– Jeg har ikke full oversikt nå. Vi tilstreber å gi et tilbud til elevene så raskt som mulig, men hvor det blir, må vi komme tilbake til. Det kan hende vi må finne et midlertidig tilbud, sier rektor Holmvik til avisen.

NTB

Andre saker å lese

Verdens største studentundersøkelse

09-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Verdens største studentundersøkelse

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.

Les mer i RingeriksAvisa

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

09-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

Mona Juul går av som ambassadør etter kontakten som er avdekket med Jeffrey Epstein. – Alvorlig svikt i dømmekraft, mener Espen Barth Eide (Ap).

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

07-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

06-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

Kronprinsesse Mette-Marit beklager for situasjonen hun har plassert kongehuset i, i en ny uttalelse om det hun beskriver som sitt vennskap med Jeffrey Epstein.

Les mer i RingeriksAvisa