lørdag, 26 mars 2016 09:06

Norsk bensin nest dyrest i verden

Skrevet av
Norsk bensin nest dyrest i verden Foto: Frank Tverran

Ikke bare dyrest i Europa, men på verdensbasis kun slått av Hong Kong. Den 21. mars var den norske bensinprisen (i snitt) på kr 14,70. I Hong Kong var den 15,40.

I Danmark måtte du ut med 13,60 og i Sverige 13,35 pr. liter. Et land som er kjent for sine politisk regulerte priser på alkohol og bensin, nemlig Tyrkia, lå nå helt nede på 12. plass med kr 12,80 pr liter.

Oljelandet Kuwait har verdens billigste bensin med kr 2,- pr liter. Og leier du bil i EU-landet Spania, slipper du unna med kr 11,- pr liter når du fyller opp tanken.

Snittprisen i hele verden lå på kr 8,30 pr. liter.

Kilde: GPP

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa