fredag, 15 september 2023 10:45

Ber om fire ukers varetektsfengsling

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet har begjært 28-åringen som er siktet for drapet på Jonas Henriksen, varetektsfengslet i fire uker med brev- og besøksforbud og forbud mot aviser og kringkasting i hele fengslingsperioden samt fullstendig isolasjon i to uker.



Fengslingsbegjæringen er sendt til Ringerike, Asker og Bærum tingrett, rettssted Hønefoss som skal behandle begjæringen. Saken vil gå som kontorforretning. Dette innebærer at saken behandles av domstolen uten at partene er tilstede.

Siktede samtykker ikke i fengsling. Siktede er ikke avhørt, politiet har et ønske om å gjennomføre avhør så snart som mulig, men det er ikke avklart om dette vil skje før helgen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa