tirsdag, 25 juli 2023 07:57

Extraavisen legges ned

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Nettavisen Extraavisen legges ned 1. oktober. Årsaken er lite bemanning og for dårlig økonomi til å sette inn flere.

Det opplyser Extraavisen i en pressemelding tirsdag.

– Hovedgrunnen er lite bemanning og ikke økonomi nok til å sette inn ekstra folk, sier grunnlegger og ansvarlig redaktør Daniel DeNiazi.

Extraavisen ble grunnlagt i januar 2021. Avisens mål var å ekspandere rundt om i landet og bli en fremtidig tabloidavis, men slik ble det ikke.

– Målet var å få avisen stasjonert i Trondheim og deretter utvide avisen med flere redaksjoner. Det lot seg ikke gjøre, sier DeNiazi.

De siste årene har avisen hatt base i Sveio og i Lindesnes.

NTB

Andre saker å lese

Lokal forretning politianmeldt

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lokal forretning politianmeldt

Felleskjøpet i Hønefoss er blant butikkene som nå er politianmeldt etter søndagsåpent 12. april. Det opplyser arbeidstakerorganisasjonen HK Norge, som mener åpningen var i strid med lovverket.

Les mer i RingeriksAvisa

Fallende tømmerpriser

14-04-2026 Økonomi Pressemelding - avatar Pressemelding

Fallende tømmerpriser

Innmålt volum etter første kvartal 2026 viser at avvirkninga fortsatt er høy, og ligger litt over nivået på samme tidspunkt i fjor. Prisene for både sagtømmer og massevirke er på...

Les mer i RingeriksAvisa

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa