tirsdag, 30 mai 2023 10:47

Tidligere sogneprest erkjenner straffskyld for fire overgrep

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En tidligere sogneprest som er tiltalt for overgrep, erkjenner straffskyld for overgrep mot fire av de fem barna han er tiltalt for å ha forgrepet seg på.

Det ble klart under hovedforhandlingens første dag i Søndre Østfold tingrett. Han erkjenner blant annet voldtekt av et barn under 14 år, skriver NRK.

Ifølge tiltalen betalte mannen barna med penger og gavekort for å utføre seksuelle handlinger med seg selv.

Tiltalen omfatter også besittelse av overgrepsmateriale i form av minst 90 bilder og 1807 videoer.

Mannen ble fratatt retten til å være prest i fjor høst. Det er satt av seks dager til behandling av saken i Søndre Østfold tingrett.

NTB

Andre saker å lese

Kraftig økning i salget av slankemedisin

04-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Så langt i år har nordmenn kjøpt en halv million pakninger med slankesprøyter og slankepiller. Helsedirektoratet er bekymret for utviklingen.

Les mer i RingeriksAvisa

Stavanger-mann arrestert i Emiratene for kryptosvindel

03-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Stavanger-mann arrestert i Emiratene for kryptosvindel

En mann i begynnelsen av 20-årene fra Stavanger er pågrepet i De forente arabiske emirater, siktet for å ha spilt en sentral rolle i en omfattende kryptosvindel våren 2024.

Les mer i RingeriksAvisa

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa