tirsdag, 16 mai 2023 11:22

Over tre måneder med buss for T-bane

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Mortensrud stasjon for T-bane og buss. Mortensrud stasjon for T-bane og buss. Arkivfoto: Tor Erik Schrøder / NTB

Fra torsdag blir det buss for bane i 109 dager på linje 2 og 3 øst for Helsfyr. I tillegg stenges linje 4 i tolv dager.

Årsaken er at det må gjennomføres omfattende arbeider av Sporveien, skriver de selv i en pressemelding som ble sendt ut i april .

– Det er beregnet plass til alle, men reisen kan ta litt lengre tid, og det kan oppstå noe kø og ventetid. Sjekk Ruter-appen for alternative reiseruter og reiseinformasjon, sier pressetalsperson Øystein Dahl Johansen i Ruter.

Etter oppgraderingen vil T-banen kunne kjøre stillere mellom Brynseng og Hellerud.

Det skal blant annet skiftes skinner og strømskinner på linje 2, samt at sju stasjoner på linje 3 får minsket avstand mellom plattform og tog, noe som vil kunne gjøre det lettere å reise for alle, står det i pressemeldingen.

Linje 2 og 3 vil åpne igjen 4. september, mens linje 4 åpnes 30. mai.

NTB

Andre saker å lese

Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

07-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

Skal du til USA, Storbritannia eller Canada i ferien? Da trenger du ESTA- eller ETA-tillatelse, og lurendreiere vet å loppe deg for penger.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa