fredag, 14 april 2023 15:00

Manglerud Star og Grüner vurderer å slå seg sammen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Manglerud Stars Tobias Degvold i aksjon i en eliteseriekamp mot Stavanger. MS vurderer sammenslåing med Grüner. Manglerud Stars Tobias Degvold i aksjon i en eliteseriekamp mot Stavanger. MS vurderer sammenslåing med Grüner. Foto: Carina Johansen / NTB

Oslo-klubbene Manglerud Star og Grüner vurderer å inngå et samarbeid om et felles lag i eliteserien i ishockey for menn.

Det opplyser klubbene på sine nettsteder fredag ettermiddag.

«Vi ønsker med dette informere om at det er dialog mellom ishockeyklubbene Grüner og MS vedrørende mulighetene for samarbeid om ett felles eliteserielag. Vi kommer tilbake med oppdateringer når det er ytterligere avklaringer», heter det i en melding fra Manglerud Stars midlertidige styre.

Manglerud Star har slitt økonomisk og måtte allerede i oktober si opp trenere og spillere på grunn av manglende sponsorinntekter. Klubben har stor gjeld, og i mars ble et interimsstyre valgt for å jobbe videre med handlingsplanen for å komme ut av den vanskelige situasjonen.

Grüner rykket på sin side ned fra eliteserien i inneværende sesong. Begge klubbene er hjemmehørende i Oslo.

– Vi kommer tilbake med oppdateringer etter de innledende samtalene med tanke på eventuell videre framdrift, sier daglig leder Trond-Erik Larsen i Grüner til NTB

– Det er andre klubber som har begynt å signere litt og reforhandle (foran neste sesong). For Grüners del har ikke det arbeidet startet for fullt med tanke på at denne dialogen ble etablert, legger han til.

NTB

Andre saker å lese

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Dømt for vold med spritflaske – fikk samfunnsstraff

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 30-årene fra Ringeriksregionen er dømt til samfunnsstraff etter å ha slått en annen mann i ansiktet med en spritflaske under en fest. Hendelsen førte til at fornærmede...

Les mer i RingeriksAvisa

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

30-04-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

Anerkjennes Russlands annektering av Krim, vil det ifølge eksperter undergrave og endre den internasjonale orden som ble etablert etter andre verdenskrig.

Les mer i RingeriksAvisa