torsdag, 23 mars 2023 08:02

Frp foreslår SMS-varsling når barna skulker

Skrevet av
– SMS-varsling til foreldre eller foresatte har fungert veldig bra i Danmark og Sverige, sier Bjørn Revil (Frp). – SMS-varsling til foreldre eller foresatte har fungert veldig bra i Danmark og Sverige, sier Bjørn Revil (Frp). Foto: Lise Åserud / NTB

Hvis Frp i Oslo får det som de vil, kan foreldre eller foresatte snart få en SMS om barna ikke dukker opp på skolen.

Det kan bidra til å få ned fraværet både på ungdomsskolen og på videregående skoler i Oslo, håper Frp.

– Det har fungert veldig bra de stedene hvor man har gjort det, i Danmark og faktisk også i Stockholm i Sverige, sier Bjørn Revil (Frp), medlem i kultur og utdanningsutvalget i Oslo bystyre, til VG.

Han mener varsling vil gjøre det lettere for lærere og lettere for foreldre å følge opp fraværet til de unge. I tillegg ligger det allerede et system inne for SMS-varsling i systemet «Skolemelding», som Oslo-skolen allerede benytter.

– Med et slikt system så kan man så fange opp folk som er litt sånn på vei ut av skolesystemet, og som sliter litt med ting, sier Revil.

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa