mandag, 06 mars 2023 13:17

Griseører til hund trekkes fra markedet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Griseører til hund solgt i løsvekt i dyrebutikker, trekkes fra markedet. Tilbaketrekningen skjer etter funn av salmonella i produktet.

– Griseørene er solgt i en rekke små dyrebutikker i hele landet. Butikkene er varslet, og partiet tas ut av omsetning i butikkene, varsler Mattilsynet i en pressemelding.

Tilbaketrekkingen gjelder produktet Grisöron fra importøren Imazo AS med merkenummer 696.0050. Varen har best-før-dato 30. desember 2024. Om du har kjøpt griseørene, kan du ta kontakt med butikkene for eventuell retur til butikken.

Dersom hunder får i seg salmonellabakterier, kan de bli syke. Symptomer kan variere, ett symptom er blant annet diaré og feber. En del hunder får ingen kliniske symptomer.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa