fredag, 24 februar 2023 12:40

VIVUS utvider stadig

Skrevet av
Fra v. Karianne Thoresen, Rigmor Lien og Elin Thomasrud Ødegaard - alle jordmødre med ultralyd som spesialitet. Fra v. Karianne Thoresen, Rigmor Lien og Elin Thomasrud Ødegaard - alle jordmødre med ultralyd som spesialitet. Foto: Frank Tverran

Etter at de tre gründerne og legene Jørgen Christensen, Gaute Guttormsen og Andreas Fosmo dro i gang VIVUS AS som et privat helsetilbud i KUBEN like før jul, er det ikke mye som har stått stille.

De tre har i løpet av kort tid blitt til 17.

De siste skuddene på stammen er disse tre jordmødrene som har ultralyd som sin spesialitet. Ultralydundersøkelser i svangerskapet har lenge vært gjort i Norge og ble et frivillig tilbud fra midten av 1980-tallet.
Ultralyd er ikke skadelig for fosteret så lenge sikkerhetsprinsipper er ivaretatt (ALARA). Ultralydmaskinen hos VIVUS er tilpasset undersøkelser av foster.

Her tilbys:

Tidlig ultralyd (fra uke 6-7)
Organrettet ultralyd (fra uke 11)
3D/4D ultralyd dersom forholdene ligger tilrette
Terminfastsettelse
Vekstkontroll, sjekk av leie, fostervann og morkake
Akupunktur i svangerskapet og barseltiden
Modningsakupunktur

På websiden til VIVUS kan du se alle fagpersonene som er knyttet til foretaket.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 2

10-01-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 2

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune. De er ordnet etter synkende overdragelsessum.

Les mer i RingeriksAvisa

Vil du ta bedre bilder – og forstå kameraet ditt bedre?

09-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Vil du ta bedre bilder – og forstå kameraet ditt bedre?

I vinter inviterer Hønefoss Kamera Klubb til et grunnkurs i fotografering, skreddersydd for deg som bruker systemkamera eller kompaktkamera og ønsker mer kontroll, trygghet og inspirasjon.

Les mer i RingeriksAvisa

Kommunekommisjonen vil skrote lærernormen

09-01-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kommunekommisjonen vil skrote lærernormen

Lærernormen kan strande om kommunekommisjonen får viljen sin. Den setter krav til hvor mange elever det kan være i klasserommet per lærer.

Les mer i RingeriksAvisa

Gledeshuset Restaurant lanserer helt ny meny

08-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gledeshuset Restaurant lanserer helt ny meny

Gledeshuset Restaurant har i disse dager lagt frem en helt ny meny, og markerer med det et tydelig taktskifte på kjøkkenet. Menyen er strammere, mer oversiktlig og tydelig forankret i...

Les mer i RingeriksAvisa