onsdag, 22 februar 2023 08:04

Død person funnet på tog

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det er funnet en død person på et tog ved togstasjonen i Bergen. Det er foreløpig ikke mistanke om at det har skjedd noe kriminelt.

I en pressemelding skriver Vest politidistrikt at de fikk melding om saken klokka 7.20 onsdag morgen. Ansatte på nattoget fra Oslo hadde funnet en død person om bord.

– Vi har p.t. ikke mistanke om noe kriminelt, men det kan heller ikke utelukkes på dette stadiet, skriver operasjonsleder Eivind Hellesund.

Han legger til at man har en formening om hvem avdøde er.

Bergens Tidende omtalte saken først.

– Det er for tidlig å si noe om årsak. Politiet er på vei til stedet, sier operasjonsleder Eivind Hellesund i Vest politidistrikt.

Det skal være mye aktivitet rundt Bergen stasjon onsdag morgen.

NTB

Andre saker å lese

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Danmark foreslår Grønland-styrke – vil gjerne ha Norge med

19-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Danmark foreslår Grønland-styrke – vil gjerne ha Norge med

På et møte med Nato-sjef Mark Rutte mandag har Danmarks forsvarsminister og Grønlands utenriksminister foreslått en Nato-styrke på Grønland og i Arktis.

Les mer i RingeriksAvisa

Ringerike Panthers holder forspranget

19-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ringerike Panthers troner fortsatt på toppen av 1.divisjon ishockey.

Les mer i RingeriksAvisa