Ved 14.30-tiden lørdag kom en person kjørende for å handle på Rema1000 på Vik. Føreren snublet ut av bilen og gikk for å handle. Da personen kom tilbake og ville kjøre, ble denne stoppet av kunder fra butikken og oppholdt inntil politiet kom.
Føreren viste seg å være tydelig påvirket av alkohol og ble tatt med til legevakt for nødvendige prøver.
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.
Les mer i RingeriksAvisaDramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

Det var dramatikk om bord da en powerbank gikk varm og begynte å ryke på et fly fra Oslo til Tromsø 15. februar. Flyet nødlandet på Værnes.
Les mer i RingeriksAvisaGod start på året for Kino-Norge

Det ble solgt over 1,5 millioner kinobilletter i årets to første måneder. Det er en økning på 13 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
Les mer i RingeriksAvisaBankinnbrudd i Ørje – brukte trolig sprengstoff

Det er store skader på lokalene til Marker Sparebank i Ørje etter et innbrudd natt til mandag. Politiet leter etter en grå bil i forbindelse med saken.
Les mer i RingeriksAvisa