mandag, 02 januar 2023 13:39

Europeiske organisasjoner protesterer mot norsk grunnrenteskatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To europeiske oppdrettsorganisasjoner har meldt seg på i høringsrunden om grunnrenteskatten i havbruket. De protesterer mot regjeringens planer.

AIPCE og Cep, to europeiske paraplyorganisasjoner for sjømatnæringen, vil at den planlagte grunnrenteskatten skal skrinlegges.

– AIPCE-Cep ber om hastetiltak for å gå tilbake til normal virksomhet og for å sikre en forutsigbar situasjon for EU-kjøpere av norske havbruksprodukter, skriver de ifølge IntraFish.

Organisasjonen representerer 3.900 selskap med 128.000 ansatte.

De endelige detaljene i ordningen er ikke klare, og forslaget er ute på høring med frist 4. januar. Organisasjonene mener at dette skaper en usikkerhet i sjømatnæringen som strekker seg ut over Norges grenser.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa