mandag, 02 januar 2023 13:39

Europeiske organisasjoner protesterer mot norsk grunnrenteskatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To europeiske oppdrettsorganisasjoner har meldt seg på i høringsrunden om grunnrenteskatten i havbruket. De protesterer mot regjeringens planer.

AIPCE og Cep, to europeiske paraplyorganisasjoner for sjømatnæringen, vil at den planlagte grunnrenteskatten skal skrinlegges.

– AIPCE-Cep ber om hastetiltak for å gå tilbake til normal virksomhet og for å sikre en forutsigbar situasjon for EU-kjøpere av norske havbruksprodukter, skriver de ifølge IntraFish.

Organisasjonen representerer 3.900 selskap med 128.000 ansatte.

De endelige detaljene i ordningen er ikke klare, og forslaget er ute på høring med frist 4. januar. Organisasjonene mener at dette skaper en usikkerhet i sjømatnæringen som strekker seg ut over Norges grenser.

NTB

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 34

23-08-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 34

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Vedum: Sp vil ikke støtte rødgrønt flertall med arveavgift

22-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Vedum: Sp vil ikke støtte rødgrønt flertall med arveavgift

Senterpartiet vil ikke støtte et rødgrønt flertall om arveavgiften blir gjeninnført, sier partileder Trygve Slagsvold Vedum.

Les mer i RingeriksAvisa

Russlands nasjonale idé er krig

22-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Russlands nasjonale idé er krig

Russlands president Vladimir Putin har få insentiver til å gå med på en fredsavtale med Ukraina, mener direktør ved Fridtjof Nansens Institutt Iver B. Neumann.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann i 60-årene tatt for tyveri av powerbank

21-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene ble i går stanset av ansatte i en elektronikkbutikk på Hvervenmoen i Hønefoss etter å ha forsøkt å stjele en powerbank.

Les mer i RingeriksAvisa