lørdag, 03 desember 2022 08:45

Bensinstasjon ranet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Flere gjerningspersoner ranet en Circle K-stasjon på Tunga i Trondheim natt til lørdag.

Ingen av de to som var på jobb kom fysisk til skade i ranet, opplyser politiet, som ble varslet om hendelsen klokken 1.15.

Operasjonsleder Viola Elvrum hos politiet i Trondheim sier til NTB at de er sikre på at det var flere gjerningspersoner, men de er usikre på hvor mange.

– Det holder vi åpent foreløpig. Ranerne løp fra stedet etter ranet, men om de hadde en bil i nærheten vet vi ikke. Vi har ikke observasjoner av noen rømningsbil, sier hun.

Operasjonslederen ønsker ikke å kommentere om eller hva ranerne fikk med seg av utbytte. Heller ikke hva slags våpen som eventuelt er blitt brukt til å true med.

– Men når det er et ran, så ligger det trusler bak, sier hun.

Politiet ber om at folk som kan ha sett personer av interesse i området rundt Tunga ved 1-tiden, tar kontakt med politiet.

NTB

Andre saker å lese

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

04-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

Elever fra Jevnaker og Lunner har fortsatt mulighet til å søke seg til videregående skoler på Ringerike og i Hønefoss på lik linje med elever bosatt i Buskerud.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

Dagen før rettssaken mot kronprinsessens sønn starter, fengsles Marius Borg Høiby (29) i fire uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

Marius Borg Høiby ble søndag pågrepet av politiet, siktet for kroppskrenkelse, trusler med kniv og brudd på besøksforbud. Politiet vil varetektsfengsle ham.

Les mer i RingeriksAvisa