fredag, 19 februar 2016 08:38

Hemsedal med service i verdensklasse

Skrevet av

Det har vært en lang prosess, men nå begynner resultatene å komme. De første analysene av årets gjesteundersøkelse i prosjektet VRI Hemsedalsløftet viser en tydelig økning i tilfredshet av servicenivå.

Benchmarking med samarbeidspartneren Sun Peaks i Canada indikerer at Hemsedal for første gang er på bortimot samme nivå som dem.

Det er fremdeles for tidlig å konkludere med det endelige resultatet, da dette først kommer etter endt vintersesong. Tendensene er dog gode og dette tyder på at heving av lederkompetanse og systematisk serviceopplæring av medarbeidere har en positiv effekt på gjestens serviceopplevelse.

VRI Hemsedalsløftet gjennomføres i samarbeid med Forskningsrådet, Innovasjon Norge, Høgskolen i Sør-Øst Norge, AFF og Buskerud Fylkeskommune.

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa