onsdag, 23 november 2022 13:01

Har Jonas Gahr Støre store nok ører?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) og FNs generalsekretær Antonio Guterres under Klimatoppmøte COP27 i Sharm el Sheikh i Egypt. Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) og FNs generalsekretær Antonio Guterres under Klimatoppmøte COP27 i Sharm el Sheikh i Egypt. Foto: Javad Parsa / NTB

(LEDER) Vi kan ikke noe annet enn å dra på smilbåndet når Jonas Gahr Støre legger ut om hvordan APs desidert mest populære politiker, Trond Giske, og hans rølpete oppførsel for noen år tilbake er årsaken til partiets lave oppslutning.

Det er nok krevende for en statsminister med 55 millioner i netto formue og med en inntekt de færreste i samfunnet kan oppnå, å sette seg inn i hvordan folk flest har det i dette landet.

Hvis bare folk i ringeriksregionen og Hallingdal hadde deltatt i en politisk spørreundersøkelse, ville han nok fort ha funnet ut at det ikke er Giske, men nakkeskuddet på Ringeriksbanen som er årsaken til dårlig oppslutning.

En mann som Jonas Gahr Støre kjenner ikke vanlige folks problemer fra innsiden. Han kan nok skjønne problemstillinger han bli forklart, han kan nok høre på folk som legger fram problemer og han kan nok skjønne at noen lider. Spørsmålet som gjenstår, er om han har store nok ører til å ta inn nok til å føle med velgerne sine?

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Dømt for vold med spritflaske – fikk samfunnsstraff

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 30-årene fra Ringeriksregionen er dømt til samfunnsstraff etter å ha slått en annen mann i ansiktet med en spritflaske under en fest. Hendelsen førte til at fornærmede...

Les mer i RingeriksAvisa

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

30-04-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

Anerkjennes Russlands annektering av Krim, vil det ifølge eksperter undergrave og endre den internasjonale orden som ble etablert etter andre verdenskrig.

Les mer i RingeriksAvisa