lørdag, 05 november 2022 10:40

Mann skadeskutt av politiet i Rælingen natt til lørdag

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Vedkommende som ble skutt av politiet i Rælingen, skal ikke være livstruende skadd, opplyser politiet. Vedkommende som ble skutt av politiet i Rælingen, skal ikke være livstruende skadd, opplyser politiet. Foto: Annika Byrde / NTB

En person ble skutt av politiet i Rælingen natt til lørdag. Politiet opplyser at de har kontroll på situasjonen, samt at det er trygt å oppholde seg i området.

– Personen ble skutt av politiet etter at vedkommende avfyrte flere skudd og rettet skytevåpen mot politiet, sier operasjonsleder Terje Skaftnes i Øst politidistrikt til Romerikes Blad.

Hendelsen fant sted utendørs rett før klokka 04.45 natt til lørdag i Blystadlia i Rælingen kommune. Vedkommende som ble skutt, er en mann, ifølge Øst politidistrikt.

– Mannen er kjørt til sykehus med moderate til alvorlige skader. Skadene er ikke livstruende, sier Skaftnes til avisa.

Det har samtidig blitt iverksatt en etterforskning for å kartlegge hendelsesforløpet og omstendighetene rundt hendelsen. Kripos vil bistå i arbeidet, opplyser Spesialenheten for politisaker i en pressemelding lørdag morgen.

– Politiets tjenestevåpen er sikret. Mannen som ble skutt, ble truffet i beinet og muligens i armen. Spesialenheten vil så snart som mulig avhøre de tjenestepersonene som var direkte involvert i hendelsen, og fornærmede som er på sykehus, heter det videre i pressemeldingen.

Verken Spesialenheten eller Øst politidistrikt ønsker å uttale seg ytterligere om hendelsen, men de har kontroll på situasjonen.

– Det er trygt å oppholde seg ute i området, skriver Øst politidistrikt på Twitter.

NTB

Andre saker å lese

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa