fredag, 29 mai 2015 13:28

Politimann pågrepet siktet for voldtekt

Skrevet av
Politimann pågrepet siktet for voldtekt Illustrasjonsfoto: Frank Tverran.

En tjenestemann fra Nordre Buskerud politidistrikt etterforskes nå av spesialenheten. Han er siktet for voldtekt.

– Jeg kan bekrefte at vi på onsdag pågrep en politmann som nå er siktet for brudd på straffelovens paragraf 192 b, sier Marit Oliver Storeng, etterforskningsleder i Spesialenheten for politisaker til TV 2.

Mannen er siktet etter straffelovens paragraf §192 b som lyder: «Den som har seksuell omgang med noen som er bevisstløs eller av andre grunner ute av stand til å motsette seg handlingen».

 

Nordre Buskerud politidistrikt bekrefter at en ansatt i politidistriktet ble pågrepet av Spesialenheten onsdag 27. mai. Mannen nekter straffeskyld.

Sist redigert fredag, 29 mai 2015 13:39

Andre saker å lese

Frp langer ut mot regjeringen: Trenerer utbygging av vei og jernbane

12-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp langer ut mot regjeringen: Trenerer utbygging av vei og jernbane

Tre år etter at Nasjonal transportplan ble vedtatt i Stortinget, står flere store samferdselsprosjekter stille. – Åpenbar trenering, påpeker Frp.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne døde i boligbrann i Hønefoss

12-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

En kvinne i 60-årene omkom i en brann i en leilighet i Hønefoss i natt. Pårørende er varslet.

Les mer i RingeriksAvisa

To bortvist fra utested i Hønefoss

11-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann og en kvinne i 20-årene ble natt til søndag bortvist fra et utested i Hønefoss av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

11-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

Flere brudepar som skal vies på rådhuset, avbestiller i siste liten eller dukker rett og slett ikke opp til eget bryllup. Nå varsler Lillestrøm kommune gebyr.

Les mer i RingeriksAvisa