mandag, 04 juli 2022 09:06

Ni av ti har fått skatteoppgjøret sitt

Skrevet av
Ni av ti har fått skatteoppgjøret sitt Illustrasjonsfoto: Torstein Bøe / NTB

Nær 4,4 millioner norske lønnstakere og pensjonister har nå fått skatteoppgjøret sitt, og til sammen er det utbetalt nær 30 milliarder kroner i skatt til gode.

Har du ikke fått skatteoppgjøret ditt ennå, får du det tidligst 17. august, opplyser Skatteetaten i en pressemelding. Etter denne datoen blir oppgjørene sendt ut fortløpende etter hvert som de blir ferdige.

– Vi jobber fortløpende med å bli ferdige med skatteoppgjørene, men som alltid foregår arbeidet utover høsten og det er noen som må vente lengre enn andre, sier divisjonsdirektør Marta Johanne Gjengedal i Skatteetaten.

De vanligste grunnene til at man ikke har fått skatteoppgjøret, er at man har blitt tatt ut i tilfeldig kontroll, at man har komplisert skattemelding eller er gift med en som er næringsdrivende.

Det er også bare dem som har levert skattemeldingen innen fristen, som har fått skatteoppgjøret tidligere enn 29. juni.

Andre saker å lese

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

04-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

Prisen for å kutte i drivstoffavgiftene tilsvarer flere omstridte forslag i Stortinget. – Dette handler ikke om å bruke penger, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

04-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

03-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

47-åringen erkjenner voldshandlingen mot ekskona, men mener han ikke ville drepe henne.

Les mer i RingeriksAvisa

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

02-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

Onsdag trådte reduksjonen i drivstoffavgiftene i kraft. Men bilistene har ikke fått glede av avgiftskuttet. Dieselprisene er bare 35 øre lavere enn dagen før.

Les mer i RingeriksAvisa