mandag, 30 mai 2022 08:29

Bensinstasjon ranet i Bryne

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Gjerningsmannen er fortsatt på frifot etter at en bensinstasjon i Bryne ble ranet i 2-tiden natt til mandag.

– Betjeningen kontaktet oss like etter klokken 2 og meldte at en mann med pistol hadde kommet inn og truet med denne. Han fikk med seg et ukjent pengebeløp og stakk fra stedet, sier operasjonsleder Victor Fenne-Jensen i Sørvest politidistrikt til NTB.

Ingen kom fysisk til skade i forbindelse med ranet, men bensinstasjonen – en Shell-stasjon i Arne Garborgs vei – ble stengt etter hendelsen.

Flere bevæpnede patruljer, inkludert hundepatrulje, ble satt inn i søket etter gjerningsmannen. Mandag morgen var det operative søket avsluttet, men ifølge politiet vil saken få høy prioritet som følge av alvorlighetsgraden. Det er sikret spor og gjennomført avhør av den ansatte som var på jobb og andre vitner. Det finnes også video av ranet.

– Vi har et godt håp om å oppklare saken, sier Fenne-Jensen til Stavanger Aftenblad.

Raneren beskrives som en 175–180 centimeter høy mann med normal kroppsbygging. Han hadde blå bukse og genser og en grå eller blå hettejakke.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa