mandag, 25 april 2022 10:47

Vikingskipet ligger an til å få 150.000

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Hardraade Vikingskipforening søker Ringerike formannskap om kr. 150 000,- til bygging av fullskala vikingskip.

Midlene skal i hovedsak gå til å lønne fagpersonell.
Saken er en videreføring av tidligere års tildelinger til prosjektet, sist i Formannskapets sak 06/21, hvor samme beløp ble innvilget for 2021.

 

Hardraade Vikingskipforening er en interesseorganisasjon som er midt i prosjektet med å bygge et fullskala vikingskip på Sundvollen til bruk på Tyrifjorden, Steinsfjorden og tilliggende vannveier.

 

Søkeren presenterer en grundig status i prosjektet i vedlagte søknad. Mer enn 320 frivillige er i dag involvert i prosjektet, og senhøstes 2021 hadde prosjektet loggført 31 000 nedlagte arbeidstimer.

Kompetanse er sikret via 3 ansatte erfarne skipsbyggere i til sammen 80% stillingsressurs.
Deres kompetanseoverføring til frivillige er blant prosjektets viktigste effektmål. Videre utarbeides og utprøves formidlingsprogram for skoleelever via DKS (Den Kulturelle Skolesekken).
Prosjektet tar sikte på en sjøsetting omkring Sankthans 2024

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa