fredag, 22 april 2022 08:38

Terror i Asbjørnsens gate

Skrevet av
I denne bygningen vil det hele foregå I denne bygningen vil det hele foregå Foto: Frank Tverran

Denne ellers så fredelige bygningen i Asbjørnsens gate i Hønefoss, blir de neste ukene gjenstand for skikkelig action.

plivo soneillustrasjon

Alle nødetatene skal samarbeide om øvelser knyttet til pågående, livstruende vold (PLIVO).

Øvelsene vil foregå fire torsdager etter hverandre, og den første øvelsen blir torsdag den 28. mars. Det hele vil foregå mellom klokka 16.30 og 21.00.

Disse dagene vil du også kunne se bevæpnet politi i Hønefoss.

En PLIVO-aksjon defineres som en pågående situasjon hvor en eller flere gjerningspersoner utøver livstruende vold med våpen/farlige gjenstander mot flere uskyldige personer og hvor politiet skal gå i direkte innsats for å nøytralisere gjerningspersonen(e) for å redde liv.

Politiet ved operasjonsleder har det overordnede ansvaret for ledelsen i PLIVO-aksjoner og skal lede all innsats i politidistriktet på operasjonelt nivå når operativ stab ikke er satt. Politiets innsatsleder er leder av aksjonen på taktisk nivå i samarbeid med operasjonsleder.

 

Fra en PLIVO-øvelse på Jessheim i 2019:

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa