fredag, 22 april 2022 07:53

Russebusser fra Oslo bortvist fra Skaret

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet bortviste natt til fredag seks russebusser fra Oslo fra Skaret i Hole. En av dem ble også bortvist natta før, og sjåføren blir derfor anmeldt.

Sørøst politidistrikt fikk rett etter klokka ett flere klager på støy fra russen og sendte en patrulje til stedet.

– Patruljen bortviste seks busser fra Oslo. Én av bussene ble også bortvist fra stedet i går natt og brøt dermed pålegget som ble gitt av patruljen for under ett døgn siden. Fører av bussen anmeldes, opplyser operasjonssentralen.

I samme politidistrikt kom det også flere klager på musikkstøy i sentrum av Gol, men da politiet kom fram, var russebilene på vei bort og musikken avsluttet.

Øst politidistrikt opplyser at de har hatt noen støyklager på russebusser, hovedsakelig i Follo og Sarpsborg. Politiet forteller at en av bussene spilte høy musikk langs veien.

– Sjåfør anmeldt og komponent til musikkanlegget tatt i forvaring, skriver politiet på Twitter.

Også i Agder har politiet fått en del klager på høy musikk fra russ, fra Hisøy, Grimstad, Lillesand, Sørlandsparken og Kristiansand.

– Politiet har vært på noen steder i ledig tid og gitt pålegg om å dempe lydnivå og ta hensyn til naboer, melder operasjonssentralen.

NTB

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa