fredag, 22 april 2022 07:53

Russebusser fra Oslo bortvist fra Skaret

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet bortviste natt til fredag seks russebusser fra Oslo fra Skaret i Hole. En av dem ble også bortvist natta før, og sjåføren blir derfor anmeldt.

Sørøst politidistrikt fikk rett etter klokka ett flere klager på støy fra russen og sendte en patrulje til stedet.

– Patruljen bortviste seks busser fra Oslo. Én av bussene ble også bortvist fra stedet i går natt og brøt dermed pålegget som ble gitt av patruljen for under ett døgn siden. Fører av bussen anmeldes, opplyser operasjonssentralen.

I samme politidistrikt kom det også flere klager på musikkstøy i sentrum av Gol, men da politiet kom fram, var russebilene på vei bort og musikken avsluttet.

Øst politidistrikt opplyser at de har hatt noen støyklager på russebusser, hovedsakelig i Follo og Sarpsborg. Politiet forteller at en av bussene spilte høy musikk langs veien.

– Sjåfør anmeldt og komponent til musikkanlegget tatt i forvaring, skriver politiet på Twitter.

Også i Agder har politiet fått en del klager på høy musikk fra russ, fra Hisøy, Grimstad, Lillesand, Sørlandsparken og Kristiansand.

– Politiet har vært på noen steder i ledig tid og gitt pålegg om å dempe lydnivå og ta hensyn til naboer, melder operasjonssentralen.

NTB

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa