tirsdag, 12 april 2022 20:29

Én person fløyet til sykehus etter frontkollisjon

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Et vogntog frontkolliderte med en personbil ved Gulsvik i Flå. En mann er fløyet til sykehus med alvorlige skader. Fire andre er også fraktet til sykehus.

Klokka 17.37 tirsdag fikk politiet melding om ulykken på riksvei 7 mellom Gulsvik og Ørgenvika.

Drøye 40 minutter senere var politiet ankommet stedet, og meldte om en frontkollisjon mellom en personbil og en lastebil. Ytterligere to personbiler var også involvert i ulykken.

– Totalt er det seks personer involvert i uhellet. Én person betegnes som alvorlig skadd. Trafikken står på stedet, skrev politiet på Twitter klokka 18.20.

Det er en mann i 50-årene som ble fløyet til Ullevål sykehus med alvorlige skader. Ifølge politiet var flere av de andre involverte også skadd, men med ukjent skadeomfang.

Fire personer er blitt kjørt av ambulanse til Ringerike sykehus, mens den siste involverte ble sjekket ut av ambulanse på stedet.

Riksveien er stengt på stedet og ventes å forbli stengt i flere timer. Politiet henviser til Vegtrafikksentralen for omkjøringsruter. Sentralen anbefaler omkjøring via E16 Hønefoss-Fagernes-Gol. Mindre biler kan også kjøre Fv. 287 Eggedal.

– Vi har forståelse for at dette skaper trøbbel for folk på påskeutfart, men oppfordrer til tålmodighet, sier Reite.

 

 

 

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa