tirsdag, 05 april 2022 21:47

Ishockey: Stavanger én seier unna finaleplass

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Stavanger Oilers slo Sparta 3-2 i en jevnspilt hjemmekamp i NM-semifinalen tirsdag og leder 3-2 i best av 7-serien.

Det betyr at Stavanger er én seier unna finaleplass. Første matchball kommer i Sparta Amfi torsdag. Tap der vil gi hjemmefordel i en sjuende og avgjørende kamp.

– Det er deilig. Dette var en viktig kamp for oss, og seieren er alt vi bryr oss om, sa Stavanger-profilen Tommy Kristiansen til TV 2.

– Vi møter et ekstremt bra lag. Sparta gjør en helvetes jobb, og vi må krige hele veien for å klare å vinne, la han til.

Lagene fulgte hverandre tett tirsdag kveld, og backen Martin Lefebvre ble matchvinner for vertene seks minutter ut i den siste perioden.

Tidligere hadde Sparta utlignet Stavangers ledelse to ganger. Markus Søberg og Jarrett Burton scoret for hjemmelaget, mens Daniel Olsson Trkulja og Calle Spaberg Olsen sto bak Spartas mål.

Sparta ble noe preget av at de måtte bytte ut sin solide keeper Jake Paterson før siste periode på grunn av en skade. 20-åringen Tobias Normann kom inn og stoppet elleve av tolv skudd, men det holdt ikke til seier.

– Det er min første smak på sluttspillhockey på seniornivå, og det var kult. Det gikk ganske fort, og jeg rakk ikke å tenke så mye, men det er jo dette jeg har forberedt meg på hele veien, sa Normann.

NTB

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa