tirsdag, 05 april 2022 21:47

Ishockey: Stavanger én seier unna finaleplass

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Stavanger Oilers slo Sparta 3-2 i en jevnspilt hjemmekamp i NM-semifinalen tirsdag og leder 3-2 i best av 7-serien.

Det betyr at Stavanger er én seier unna finaleplass. Første matchball kommer i Sparta Amfi torsdag. Tap der vil gi hjemmefordel i en sjuende og avgjørende kamp.

– Det er deilig. Dette var en viktig kamp for oss, og seieren er alt vi bryr oss om, sa Stavanger-profilen Tommy Kristiansen til TV 2.

– Vi møter et ekstremt bra lag. Sparta gjør en helvetes jobb, og vi må krige hele veien for å klare å vinne, la han til.

Lagene fulgte hverandre tett tirsdag kveld, og backen Martin Lefebvre ble matchvinner for vertene seks minutter ut i den siste perioden.

Tidligere hadde Sparta utlignet Stavangers ledelse to ganger. Markus Søberg og Jarrett Burton scoret for hjemmelaget, mens Daniel Olsson Trkulja og Calle Spaberg Olsen sto bak Spartas mål.

Sparta ble noe preget av at de måtte bytte ut sin solide keeper Jake Paterson før siste periode på grunn av en skade. 20-åringen Tobias Normann kom inn og stoppet elleve av tolv skudd, men det holdt ikke til seier.

– Det er min første smak på sluttspillhockey på seniornivå, og det var kult. Det gikk ganske fort, og jeg rakk ikke å tenke så mye, men det er jo dette jeg har forberedt meg på hele veien, sa Normann.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa