mandag, 25 januar 2016 12:03

Droneregistrering i USA

Skrevet av

Hele 300.000 droner har blitt registrert i USA etter at nye regler om tvungen registrering trådte i kraft fra 1. januar 2016.

Det er Federal Aviation Administration (FAA) som administrerer ordningen. USAnere kan enkelt registrere seg på en nettside. Avgiften for å registrere seg, er 5 dollar. Dette gebyret slapp de som registrerte seg første måneden.

Denne registreringen gjelder KUN for de som vil bruke dronen sin til ren hobbyvirksomhet.

I en pressemelding fra FAA heter det at de er veldig fornøyd med responsen så langt og at det fortsatt strømmer inn registreringer hver eneste dag.

Andre saker å lese

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa

Person alvorlig skadet i ulykke i Valdres

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er fløyet til sykehus etter at en bil kjørte inn i en murvegg på E16 i Nord-Aurdal i Innlandet. Vedkommende anses som alvorlig skadet, ifølge politiet.

Les mer i RingeriksAvisa