mandag, 17 januar 2022 22:45

18 Ringerike-spillere koronasmittet – kamp utsatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Ishockeylaget Ringerike har nesten hele laget ute med koronasmitte. Tirsdagens kamp mot Frisk Asker er utsatt, opplyser klubben til TV 2.

Ringerike venter på svar på PCR-tester, forteller daglig leder Janka Aasen til TV 2. Hele 18 spillere er for øyeblikket koronapositive.

Kampen mot Frisk Asker tirsdag er dermed utsatt. De tre andre kampene, Vålerenga – Manglerud Star, Grüner – Stavanger og Storhamar – Stjernen, skal spilles samme dag.

Det har vært mye smitte i eliteserien i ishockey. Ringerike har vært blant klubbene som har holdt seg unna store utbrudd inntil nå.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa