mandag, 03 januar 2022 08:36

126 nye smittet i Ringerike

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En oppsummering av uka som har gått: 126 nye smittetilfeller er registrert i Ringerike. Dette er en klar økning sammenliknet med de to foregående ukene, som hadde henholdsvis 108 og 85 tilfeller. Vi må imidlertid forvente enda høyere smittetall nå når skolene starter igjen og elevene skal testes.

Kommuneoverlegen regner med at omikron-varianten vil bli den dominerende i Norge i løpet av kort tid. Det er vesentlig lavere sjanse for å bli innlagt på sykehus dersom du blir smittet med omikron etter å ha fått en tredje vaksinedose.

Det er enda ikke for sent å la seg vaksinere.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa