lørdag, 25 desember 2021 10:34

Hunder kom til rette etter biltyveri

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To unge hunder som befant seg i en bil som ble stjålet i Nannestad sent fredag kveld, ble funnet i Oslo natt til lørdag.

De to hundene befant seg i en Mazda som ble stjålet fra Maura i Nannestad i 23-tiden fredag.

Klokken 02.54 meldte politiet i Oslo at bilen var funnet på Maura, men uten hundene.

Kort tid etter tvitret politiet at en person hadde tatt hånd om to hunder som ble funnet i veikanten i Persveien i Oslo.

Hundeeieren i Nannestad ble dermed kontaktet for å hente hundene, og politiet mener at det var biltyven som rett og slett hadde sluppet hundene ut av bilen.

Få minutter senere meldte politiet også at de også har fakket biltyven, som var en beruset Oslo-mann i slutten av 40-årene.

Han blir nå anmeldt for både biltyveri, promillekjøring, kjøring uten gyldig førerkort og for brudd på dyrevelferdsloven.

NTB

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa