lørdag, 09 januar 2016 18:28

Kan Panthers glemme kvaliken?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Lørdag vant Furuset over Ringerike Panthers. Matchen i Oslo endte 5-3.

Selv om det var litt bittert at tidligere Panther-spiller Scott-Hagen scoret det første målet for Furuset, varte det ikke lenge før Thomas Jordhøy utlignet til 1-1. Assiste var ved Jonas Westman.

5 minutter inn i andre periode la Markus Albert på til 1-2 assistert av Patrik Thoreson og ett minutt senere la Andreas Engblom på til 1-3. Vi begynte å se Pantherstakter vi liker. Men så snudde spillet.

Hasle hang på og Ytterstad reduserte til 2-3 da det gjensto 9 minutter av midtperioden.

Få sekunder inn i 3. periode utligner Furuset og det blir 3-3. Få minutter senere legger Furuset på til 4-3 da Heen scorer. Var det signalet til Ringerike Panthers om at de kan glemme kvaliken?

Ringerike tar tapertimeout men 43 sekunder før slutt legger Furuset på til 5-3. Ringerike Panthers reiser hjem med null poeng.

Fra 3-1-ledelse til tap var veien kort.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

17-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

I disse dager faller sensuren for 180.000 elever fra ungdomsskolen og videregående. Da kan nervøse elever endelig sjekke karakterene sine.

Les mer i RingeriksAvisa

Flertallet på plass for norgespris på strøm

16-06-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Flertallet på plass for norgespris på strøm

Norgespris får flertall på Stortinget etter at Sp og SV i dag varslet at de stiller seg bak forslaget. – Trist å se at SV sikret flertall for dette, mener...

Les mer i RingeriksAvisa

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

Fra 1. juli kan du ikke lenger sikre deg drømmeboligen ved å kuppe den før budrunden.

Les mer i RingeriksAvisa

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa