mandag, 08 november 2021 09:42

17 år gammel jente med 179 i 80-sonen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 17 år gammel jente er dømt til samfunnsstraff etter å ha kjørt 179 kilometer i timen i 80-sone med familiens Tesla utenfor Trondheim.

Jenta, som ikke hadde førerkort, forklarte i retten at familien var bortreist da hun lånte Teslaen i slutten av juni, skriver Adresseavisen.

Hun ville tøffe seg for en venninne da hun brøt fartsgrensen med 99 kilometer i timen på en fylkesvei like øst for Trondheim. En video av råkjøringen, som ble filmet av jentas venninne, havnet etter hvert i politiets hender.

17-åringen er nå i Trøndelag tingrett dømt til 40 timers samfunnsstraff og en bot på 6.000 kroner. Hun fradømmes i tillegg retten til førerkort fram til hun er 20 år.

NTB

Andre saker å lese

Kjedekollisjon på E18 i Sandvika – veien delvis stengt

14-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Flere biler er mandag morgen involvert i en trafikkulykke på E18 i Sandvika i retning Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

13-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

Tronrud Engineering la et krevende 2024 bak seg og fikk et kraftig økonomisk oppsving i 2025. Konsernet økte inntektene med mer enn 160 millioner kroner og gikk fra underskudd til...

Les mer i RingeriksAvisa

Regjeringen ber Meta beskytte norske barn og unge

12-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Regjeringen ber Meta beskytte norske barn og unge

I et brev til Meta uttrykker regjeringen «klare forventninger» om at teknologigiganten innfører sterkere vern for å beskytte barn og unge i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønengata 5 solgt for fem millioner

12-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønengata 5 solgt for fem millioner

Salget av Hønengata 5 for 5 millioner kroner er den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Flere av eiendommene er omsatt for rundt 4 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa