søndag, 31 oktober 2021 21:23

Lettbrusen Tab X-tra er historie

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Lettbrusen Tab X-tra går ut av produksjon. – Forstår at folk blir skuffet, sier Coca-Cola.

Tab X-tra er en norsk variant av den opprinnelige Tab-brusen, som ble lansert i 1963. Nå forsvinner brusen fra butikkhyllene.

– Vi har lansert andre merkevarer uten sukker siden 1960-tallet, som har tatt over denne posisjonen. Som følge av dette og begrenset etterspørsel etter Tab X-tra, har vi besluttet å ta produktet ut av markedet, forklarer kommunikasjonsrådgiver Inger Marie Ingdahl i Coca-Cola Norge til Romerikes Blad.

Beslutningen om å stanse produksjonen, er tatt av Coca-Cola sentralt, og den vil gjelde flere land enn Norge. Ingdahl sier de har fått noen reaksjoner fra skuffede Tab X-tra-tilhengere.

– Ja, det har vært noen henvendelser i det siste. De fleste spørsmålene går på om produktet fortsatt er å finne i butikkene. Vi forstår at folk blir skuffet.

 

NTB

Andre saker å lese

Program for 17.mai 2025

12-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Program for 17.mai 2025

Her har du et "klassisk" 17.-maiprogram for Hønefoss. Det fulle og hele programmet finner du på denne linken.

Les mer i RingeriksAvisa

Statens IKT-prosjekt: – Politisk skandale

12-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Statens IKT-prosjekt: – Politisk skandale

Når departementene flytter sammen i nytt regjeringskvartal, skal de også bytte IT-system. Stortingets kontrollkomité har åpnet kontrollsak.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre ansatte angrepet i Ringerike fengsel

10-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre ansatte får oppfølging på legevakt etter at de skal ha blitt utsatt for vold fra en varetektsinnsatt i Ringerike fengsel. Politiet fikk melding om hendelsen like før klokka 16 fredag...

Les mer i RingeriksAvisa

Utenlandske eiere av barnehagebygg tar nesten dobbelt så mye husleie som norske …

10-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Utenlandske eiere av barnehagebygg tar nesten dobbelt så mye husleie som norske eiere

Utenlandsk eierskap av barnehagebygg fører til betydelig høyere husleie. Noen barnehager i utenlandseide bygg betaler nesten dobbelt så mye som andre barnehager.

Les mer i RingeriksAvisa