tirsdag, 19 oktober 2021 08:45

Milliongebyr til Telenor

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Telenor er ilagt 15 millioner kroner i overtredelsesgebyr for brudd på ikke-diskrimineringsforpliktelsen knyttet til leveranser til ulike kundegrupper.

Formelt sett gjelder gebyret «brudd på ikke-diskrimineringsforpliktelsen i grossistmarkedet for lokal tilgang til faste aksessnett», skriver Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom).

Det innebærer at Telenors egen sluttbrukervirksomhet har opplevd en mer presis leveranse enn eksterne tilgangskjøpere av fysisk tilgang til Telenors aksessnett.

– At en betydelig lavere andel av tilgangskjøperes ordre blir levert på avtalt dato, sammenlignet med Telenors egne leveringer, fremstår etter Nkoms vurdering som en åpenbar konkurranseulempe for tilgangskjøperne, sier leder Hans Jørgen Enger i Nkoms konkurranseavdeling.

NTB

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa