Det er totalt 9 personer som er smittet av Covid-19 i Ringerike i uke 41. De smittede er ett barn og en tenåring, samt én person i 30-årene, to personer i 40-årene, én person i 60-årene, to personer i 70-årene og én person i 80-årene. En av de smittede har ukjent smittevei. De øvrige er smittet i private relasjoner eller husstand. Smittesporingen er avsluttet.
Andre saker å lese
Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.
Les mer i RingeriksAvisaAlvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet
15-01-2026 Blålys brann politi ulykker
Frank Tverran
En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.
Les mer i RingeriksAvisaStoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.
Les mer i RingeriksAvisaE18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker
14-01-2026 Blålys brann politi ulykker
NTB
I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.
Les mer i RingeriksAvisa