tirsdag, 28 september 2021 14:12

Smitten øker igjen i Danmark

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Etter en periode med fallende smittetall, er det nå økning igjen i Danmark.

R-tallet har nå steget til 1,1, viste en oversikt fra helsemyndighetene tirsdag. Det betyr at ti smittede i gjennomsnitt smitter videre til elleve andre. I forrige uke var R-tallet på 0,7, noe som indikerte fallende smittetall.

– Det viktigste er at innleggelsestallene er lave og at stadig flere revaksineres, skriver helseminister Magnus Heunicke på Twitter.

Det siste døgnet ble det registrert 457 smittetilfeller i Danmark, det høyeste døgntallet på 18 dager, viste tall fra Statens Serum Institut (SS) tirsdag. Helsemyndighetene registrerte også seks nye dødsfall siste døgn. Antall koronainnlagte på sykehus har i samme periode falt til 93, to færre enn dagen før.

Andre saker å lese

Lokal forretning politianmeldt

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lokal forretning politianmeldt

Felleskjøpet i Hønefoss er blant butikkene som nå er politianmeldt etter søndagsåpent 12. april. Det opplyser arbeidstakerorganisasjonen HK Norge, som mener åpningen var i strid med lovverket.

Les mer i RingeriksAvisa

Fallende tømmerpriser

14-04-2026 Økonomi Pressemelding - avatar Pressemelding

Fallende tømmerpriser

Innmålt volum etter første kvartal 2026 viser at avvirkninga fortsatt er høy, og ligger litt over nivået på samme tidspunkt i fjor. Prisene for både sagtømmer og massevirke er på...

Les mer i RingeriksAvisa

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa