torsdag, 23 september 2021 21:26

To 15-åringer i 80 km/t på elsparkesykkel

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To 15-åringer ble lørdag kveld stanset 60 kilometer i timen over fartsgrensa på elsparkesykkel. Begge to sto på elsparkesykkelen samtidig.

Råkjøringen fant sted i Sarpsborg. Ungdommene er anmeldt for forholdet og den blodtrimmede elsparkesykkelen er beslaglagt av politiet. Det melder NRK.

Seniorrådgiver Paal Gunnar Mathisen i Trygg Trafikk Viken sier til rikskringkasteren at det er et stort problem at man lett kan endre på elsparkesykler slik at de går raskere enn lovlig.

– Etter at elsparkesyklene ble introdusert er det flere og flere private elsparkesykler som noen velger å trimme, sier han til rikskringkasteren.

– I verste fall ender det i en dødsulykke. Når vi snakker om en hastighet på opp mot 80 km/t, så er det ganske alvorlig, sier han.

NTB

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa