mandag, 13 september 2021 08:57

Jubileumstrailer med spesielt innhold til Hønefoss

Skrevet av
FESTKLARE: De ansatte ved Felleskjøpet Hønefoss gleder seg til å ta imot jubileumstraileren. Fra venstre: Mari Molteberg , nyansatt salgskonsulent drøv og plantekultur, butikksjef Camilla Westby og verkstedleder Tommy Strømsodd. FESTKLARE: De ansatte ved Felleskjøpet Hønefoss gleder seg til å ta imot jubileumstraileren. Fra venstre: Mari Molteberg , nyansatt salgskonsulent drøv og plantekultur, butikksjef Camilla Westby og verkstedleder Tommy Strømsodd. Foto: Felleskjøpet Agri

En semitrailer drapert i grønt kjører Norge på langs når Felleskjøpet Agri feirer 125 år. Tirsdag 14. september kommer festen til Hønefoss.

fk trailer turneNORGE RUNDT: Denne grønne traileren har startet jubelferden Norge rundt. Tirsdag kommer Felleskjøpets jubileumsturné til Hønefoss. (Foto: Felleskjøpet Agri)

Samvirket eid av 44.000 bønder ruller i september ut den store jubileumsturneen når 18 av Felleskjøpets over 100 butikker får besøk. En egen jubileumstrailer fylles opp for å skape skikkelige feiringer landet rundt. Tirsdag 14. september er stoppestedet kommet til butikken på Hønefoss.
– Dette er skikkelig spennende, og noe vi har sett frem til lenge. Det er fantastisk at den landsdekkende turneen besøker avdelingen vår, sier butikksjef Camilla Westby ved Felleskjøpet på Hønefoss.
– Under jubileumsfeiringen blir det konkurranser, demonstrasjoner, eksklusive visninger, fagprat, gratis pølser fra grillen og selvsagt en rekke gode tilbud, sier spons- og eventsjef Trond Østby i Felleskjøpet Agri.

Slår du Warholm?

Også den ferske OL-mesteren Karsten Warholm vil være til stede – på storskjerm. Han og trener Leif Olav Alnes vil utfordre store og små Felleskjøp-kunder til uhøytidelige konkurranser med flotte premier.
Felleskjøpet Agri ble første gang etablert som Landhusholdningsselskapenes fellesinnkjøpsforening i 1896. 125 år senere har Felleskjøpet Agri en omsetning på 17,2 milliarder kroner, 4080 ansatte og er den viktigste leverandøren av driftsmidler og teknologi til norsk landbruk. Felleskjøpet Agris virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakevarer, utstyr til park og anlegg samt fôr og utstyr til kjæledyr.

Mange år i Ankersgate

Felleskjøpet Hønefoss startet butikk i 1960 og flyttet til Ankersgate i 1969, der butikken den dag i dag ligger. På 70- og 80-tallet hadde Hønefoss eget verksted for skogsmaskiner med egne mekanikere og servicebiler. Hønefoss var også hovedlager for reservedeler til John Deere anleggsmaskiner i Norge, med 2-3 stillinger som bare drev med dette.
I 2016 fikk avdelingen en god oppgradering av butikken innvendig, og i 2021 åpnet hagesenteret for første gang.
Felleskjøpet Hønefoss har i dag seks faste ansatte og syv vikarer i butikken. Avdelingen har også stort verksted, ettermarkedsavdeling med ti faste ansatte fordelt på deledisk, mekanikere og verkstedleder. Det sitter også fagkonsulent og traktor, tresker og redskap (TTR)-selger på avdelingen.

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa