torsdag, 09 september 2021 15:28

Smitte ved Hønefoss Omsorgssenter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Det er de siste to døgn avdekket smitte hos 5 beboere og 3 ansatte ved en avdeling på Hønefoss Omsorgssenter. Alle beboere og ansatte er vaksinert, og de smittede har lette eller ingen symptomer på infeksjonen.

De berørte beboere og pårørende er informert. Den aktuelle avdelingen er stengt for besøk og driften er justert i tråd med smitteutbruddet. Målet er å hindre smittespredning til andre avdelinger og begrense smitte innad i avdelingen.

Øvrige Hønefoss sykehjem er åpent for besøkende og beboernes hverdag er ikke endret.

Alle ansatte ved sykehjemmet testes ukentlig og situasjonen følges tett.

Det er ikke uventet at vi ser at smittetilfeller også i våre helse- og omsorgsinstitusjoner. Det henger sammen med åpningen av samfunnet og det økte smittetrykk vi har lokalt. Det understreker viktigheten av at flest mulig av oss er vaksinerte og dermed bidrar til redusert smittespredning og sykdomsbyrde, ikke minst blant de mest sårbare blant oss.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa