tirsdag, 31 august 2021 21:59

Tirsdag: 28 nye tilfeller av covid-19 i Ringerike kommune.

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det er avdekket smitte hos 21 1.klassinger ved Ullerål skole. To 1.klasser ved skolen er som følge av det høye antallet satt i ordinær smittekarantene. Alle klassene ved første trinn Ullerål skole ble testet i dag.

Smitten fra første trinn berører videre en barneskole, en ungdomsskole og en videregående skole. Flere klasser ved Ullerål skole vil i morgen bli testet på skolen av kommunens ambulante team, de det gjelder vil ha fått beskjed av skolen.

Videre er det avdekket smitte hos 2 ungdomsskoleelever, 1 elev i videregående skole samt 4 personer i 20årene og 1 person i 30årene.

Smittesporingen er omfattende, og pågår fortsatt. Etter en samlet risikovurdering fortsetter skolene og barnehagene på grønt nivå som i dag per nå.

Test- og smittesporingsteamet gjør en fantastisk innsats med å kartlegge og følge opp den smitten som nå er avdekket, blant annet har de i dag testet over 400 personer.

Nå er det særdeles viktig å holde seg hjemme fra jobb, skole og barnehage om en får luftveissymptomer eller føler seg syk, slik at vi kan begrense smittespredningen mest mulig.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Nå fjernes Trump-navnet fra Kennedy Center

13-06-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå fjernes Trump-navnet fra Kennedy Center

Arbeidet er i gang med å fjerne Trump-navnet fra det ikoniske kulturhuset Kennedy Center i Washington.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - storsalg på over 22 millioner

13-06-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - storsalg på over 22 millioner

Den siste uka har det vært flere betydelige eiendomstransaksjoner i Ringerike. Størst av alle er salget av Knestanggata 7 til nær 23 millioner kroner. Også næringseiendom og nyoppførte boliger på...

Les mer i RingeriksAvisa

Gamle Ullerål skole er lagt ut for salg

13-06-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gamle Ullerål skole er lagt ut for salg

Et stykke skolehistorie på Ullerål kan nå få nye eiere. Ringerike kommune selger den gamle skoleeiendommen i Sagaveien 32.

Les mer i RingeriksAvisa

Eldrekraften: SSB venter flere eldre enn unge innen 2032

12-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eldrekraften: SSB venter flere eldre enn unge innen 2032

Eldre vil prege Norge fremover. I 2032 er det flere eldre enn unge i Norge, og etter 2046 er det bare innvandring som holder befolkningsveksten i gang, ifølge SSB.

Les mer i RingeriksAvisa