søndag, 08 august 2021 09:19

Gjeng skjøt med softgun mot ungdommer på sommerleir i Ål

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet i Sørøst opplyser at fire ungdommer på UTV skapte frykt blant ungdommer på sommerleir ved Ål folkehøgskole da de skjøt med softgun lørdag.

Politiet skriver på Twitter at de rykket ut til området med mange patruljer, etter at de i 18-tiden fikk melding om hendelsen.

Ifølge meldingene hadde fire ungdommer på UTV skutt med softgun og skapt stor frykt blant ungdommer som var på sommerleir.

– Takket være god lokalkunnskap har vi nå kontroll på kvartetten, og foretar en samtale med dem. Den slags atferd er noe politiet ser meget alvorlig på, og videre konsekvens mot ungdommene blir nå vurdert, skriver politiet.

Operasjonsleder Trond Egil Grot i Sørøst politidistrikt sier til NTB at ingen ble fysisk skadd, men at hendelsen skapte stor frykt.

– Per nå ser vi på dette som idiotiske guttestreker. Det er veldig spesiell atferd, og unødvendig med slikt tull. Folk ble veldig redde, og det tok mange ressurser fra oss, sier Grot.

Hva som skjer med guttene, er ennå ikke avklart.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa