lørdag, 31 juli 2021 09:37

Ektepar siktet for grov tvang – fengslet i fire uker

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet har utvidet siktelsen mot et ektepar i Hallingdal som nå er siktet for grov tvang mot en kvinne. Begge er nå varetektsfengslet på nytt.

Det eldre ekteparet ble varetektsfengslet i to uker 13. juli, siktet for tvang. Tirsdag ble varetektsfengslingen forlenget med to uker i Buskerud tingrett, melder Hallingdølen.

– Politiet har utvidet siktelsen, og mener det er skjellig grunn til mistanke om grov tvang overfor den fornærmede, sier politiadvokat i Sørøst politidistrikt, Eirik Hassel.

Ekteparet er siktet etter paragraf 252 i straffeloven , som omhandler grov tvang. Brudd på denne straffebestemmelsen kan gi fengsel i inntil seks år.

Paret er varetektsfengslet med brev- og besøksforbud på grunn av faren for bevisforspillelse. Ifølge politiadvokat Hassel nekter de straffskyld. Ingen av de to forsvarerne Anders Green og Thea Vattøy Kristensen kan kommentere saken overfor Hallingdølen.

Det var søndag 11. juli politiet slo til mot parets bolig i Hallingdal. Bakgrunnen for politiaksjonen var en bekymringsmelding fra den fornærmede kvinnens familie. Ifølge politiet har en kvinne bodd hos ekteparet i flere måneder. Etter aksjonen for snart tre uker siden ble kvinnen tatt hånd om av helsevesenet.

Politiet har ikke ønsket å kommentere hva slags tvang kvinnen skal ha blitt utsatt for.

NTB

Andre saker å lese

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

19-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

Samme dag som lokførerne går ut i streik, er det store veiarbeider på E18 inn mot Oslo. Togstreiken gjør køene ekstra lange.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil kjørte av veien i Busundveien

19-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til lørdag gikk det ut melding om en trafikkulykke i Busundveien.

Les mer i RingeriksAvisa

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa