torsdag, 22 juli 2021 14:27

Gjerdrum-ulykken: Familiemedlem siktet for uaktsomt bildrap

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En åtte år gammel jente døde etter å ha blitt påkjørt av en bil i Gjerdrum onsdag kveld. Et familiemedlem er siktet for uaktsomt bildrap, melder NRK.

– Vi er helt forferdet over den tragiske ulykken. Dette skulle vi så gjerne vært foruten, sier Gjerdrum-ordfører Anders Østensen (Ap) til NRK.

Den åtte år gamle jenta døde på Ullevål sykehus etter å ha blitt påkjørt av en bil i skolegården til Gjerdrum barneskole onsdag kveld.

Føreren av bilen var nær pårørende til jenta. Vedkommende ble først siktet for overtredelse av vegtrafikkloven, men politiet skjerper altså nå siktelsen.

– Vi har besluttet å endre siktelsen til denne bestemmelsen her, da vi mener at siktede ikke har vært tilstrekkelig aktsom som det kreves på en parkeringsplass der det kan være barn til stede, sier politiadvokat Mette Eriksen i Øst politidistrikt.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Slik lærer du ti ganger så raskt

28-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Slik lærer du ti ganger så raskt

Hvorfor bruker noen måneder på å lære det andre mestrer på uker? Svaret handler sjelden om talent. Det handler om metode. Forskning på læring viser at hvordan du øver, betyr...

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 9 / 2026

28-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 9 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Naboene får utsikten tilbake

27-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Naboene får utsikten tilbake

Etter å ha hatt kunstverkets bakside som utsikt i lang tid, får endelig naboene til Fordtomta i Hønefoss utsikten mot Kvernbergsund tilbake.

Les mer i RingeriksAvisa

Buss kjørte ut av veien i Flå – 13 evakuert

26-02-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En utenlandsregistrert buss kjørte ut av veien i Flå i Hallingdal torsdag formiddag. 13 passasjerer måtte evakueres ut av vinduene på bussen.

Les mer i RingeriksAvisa