tirsdag, 24 november 2015 14:47

Endelig revet

Skrevet av
Endelig vekk Endelig vekk Foto: Rasmus Lindberg

Endelig rives den delvis nedbrente boligen på Ask.

Etter mye fram og tilbake mellom eier, forsikringsselskap og kommunen, har nå endelig eieren tatt affære og river huset. Eieren ville en periode ikke rive med mindre han fikk en ny tomt av kommunen, noe kommunene ikke gikk med på.

Eieren, Thi Tri Huynh, fikk ikke lov av Vegdirektoratet å bygge opp igjen et hus på den samme tomten, da den er ansett som uegnet for bolighus.

 

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa