tirsdag, 15 juni 2021 22:11

Økning i russeaktiviteten i Hønefoss etter forbud i nabokommuner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet ser en tydelig økning i antallet russebusser som har samlet seg i andre kommuner etter at Oslo og Bærum kommune la ned forbud.

De siste to nettene har det vært samlet opptil 15 busser på Erteløkka i Asker, melder Budstikka.

– Vi har ingen konkrete tall, men vi ser tydelig at forbudet mot rulling i Oslo og Bærum har ført til en økning i Asker, sier etterforskningsleder Marianne Langdal hos enhet vest i Oslo politidistrikt til avisa.

Den siste uka har russebusser samlet seg blant annet i Asker, Drammen og i Hønefoss. Tirsdag ble det klart at russebussforbudet i Oslo blir forlenget til 4. juli.

NTB

Andre saker å lese

Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

07-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

Skal du til USA, Storbritannia eller Canada i ferien? Da trenger du ESTA- eller ETA-tillatelse, og lurendreiere vet å loppe deg for penger.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa