tirsdag, 15 juni 2021 22:11

Økning i russeaktiviteten i Hønefoss etter forbud i nabokommuner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet ser en tydelig økning i antallet russebusser som har samlet seg i andre kommuner etter at Oslo og Bærum kommune la ned forbud.

De siste to nettene har det vært samlet opptil 15 busser på Erteløkka i Asker, melder Budstikka.

– Vi har ingen konkrete tall, men vi ser tydelig at forbudet mot rulling i Oslo og Bærum har ført til en økning i Asker, sier etterforskningsleder Marianne Langdal hos enhet vest i Oslo politidistrikt til avisa.

Den siste uka har russebusser samlet seg blant annet i Asker, Drammen og i Hønefoss. Tirsdag ble det klart at russebussforbudet i Oslo blir forlenget til 4. juli.

NTB

Andre saker å lese

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

19-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

Samme dag som lokførerne går ut i streik, er det store veiarbeider på E18 inn mot Oslo. Togstreiken gjør køene ekstra lange.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil kjørte av veien i Busundveien

19-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til lørdag gikk det ut melding om en trafikkulykke i Busundveien.

Les mer i RingeriksAvisa

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa