onsdag, 26 mai 2021 23:28

Kronprinsen blir prioritert i vaksinekøen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Kronprins Haakon og ti andre ved Kongehuset er blant det samfunnskritiske nøkkelpersonellet som regjeringen prioriterer i vaksinekøen.

Kronprinsesse Mette-Marit er i risikogruppe og er derfor allerede vaksinert, opplyser Kongehuset. Kongeparet ble vaksinert i vinter.

Slottet er blant institusjonene som har fått tilbud av regjeringen om prioriterte vaksinedoser sammen med blant andre Stortinget, regjeringsapparatet, Høyesterett, Nav og helsemyndighetene.

De som vil bli vaksinert ved Slottet, er kronprinsen, noen av de viktigste støttefunksjonene rundt statsoverhodet, samt enkelte av de kritiske lederfunksjonene.

Totalt er 500 vaksiner blitt fordelt for å skyve «samfunnskritisk nøkkelpersonell» fram i vaksinekøen.

Kongeparet er fullvaksinert med to doser Moderna-vaksine som de fikk i januar og februar. Også disse dosene ble tilbudt av regjeringen utenom det ordinære vaksineprogrammet.

NTB

Andre saker å lese

Program for 17.mai 2025

12-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Program for 17.mai 2025

Her har du et "klassisk" 17.-maiprogram for Hønefoss. Det fulle og hele programmet finner du på denne linken.

Les mer i RingeriksAvisa

Statens IKT-prosjekt: – Politisk skandale

12-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Statens IKT-prosjekt: – Politisk skandale

Når departementene flytter sammen i nytt regjeringskvartal, skal de også bytte IT-system. Stortingets kontrollkomité har åpnet kontrollsak.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre ansatte angrepet i Ringerike fengsel

10-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre ansatte får oppfølging på legevakt etter at de skal ha blitt utsatt for vold fra en varetektsinnsatt i Ringerike fengsel. Politiet fikk melding om hendelsen like før klokka 16 fredag...

Les mer i RingeriksAvisa

Utenlandske eiere av barnehagebygg tar nesten dobbelt så mye husleie som norske …

10-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Utenlandske eiere av barnehagebygg tar nesten dobbelt så mye husleie som norske eiere

Utenlandsk eierskap av barnehagebygg fører til betydelig høyere husleie. Noen barnehager i utenlandseide bygg betaler nesten dobbelt så mye som andre barnehager.

Les mer i RingeriksAvisa