torsdag, 20 mai 2021 17:20

Fire smittetilfeller i Ringerike Kommune 19.5

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Vi hadde onsdag fire nye personer som har testet positivt for Covid-19. Tre av disse har bostedsadresse i Ringerike og den siste i Jevnaker.

De smittede er i slutten av tenårene og begynnelsen av 20-årene. En av de smittede er russ. Alle fire knyttes til samme smitteklynge. Vi kobler også de to smittede vi meldte fra Ringerike i går til samme klynge. Det er hittil avdekket over 100 nye nærkontakter i dag og smittesporingen pågår fortsatt. 3. klasse på Helsearbeiderfaglinjen ved Hønefoss videregående skole er berørt og satt i karantene.

Det er omfattende og tidkrevende arbeid med smittesporing som pågår nå. Nærkontakter settes i karantene og testes. Vi følger situasjonen tett og vil komme tilbake med mer informasjon om utviklingen videre.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa

Når ord blir svada

08-09-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når ord blir svada

(Leder) Det er stortingsvalg. Vanligvis hører det med å følge debatter på TV og radio for å få et klarere bilde av hva partiene vil. Men ærlig talt: jeg orker ikke...

Les mer i RingeriksAvisa

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa