mandag, 03 mai 2021 09:59

Ektepar nektet karantenehotell etter Spania-tur – ilagt bot på 20.000 kroner hver

Skrevet av
Vest politidistrikt har ilagt tre personer bøter på til sammen 60.000 kroner for brudd på smittevernreglene. Vest politidistrikt har ilagt tre personer bøter på til sammen 60.000 kroner for brudd på smittevernreglene. Illustrasjonsfoto: Marit Hommedal / NTB

Et ektepar i 60-årene landet på Flesland i midten av april etter en reise til Spania. Nå må de betale 20.000 kroner hver etter å ha nektet karantenehotell.

– Reisen var ikke ansett som en nødvendig reise, og begge skulle etter reglene på karantenehotell i ti dager. Paret nektet dette og er nå ilagt et forelegg på 20.000 kroner hver, skriver Vest politidistrikt i en pressemelding.

Samtidig har politidistriktet ilagt en Førde-mann en bot på 20.000 kroner etter at han ikke isolerte seg til tross for at han hadde fått påvist covid-19.

– Mannen i 20-årene oppholdt seg sammen med andre utenfor egen husstand i sitt hjem i perioden han skulle ha vært isolert, skriver politiet.

Andre saker å lese

Kong Harald er brakt til sitt siste hvilested

09-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kong Harald er brakt til sitt siste hvilested

Anført av kong Haakon ble kong Harald fulgt av en prosesjon til Akershus slottskirke. Der skal han stedes til hvile i det kongelige mausoleet i krypten under kirken.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå er Oslo sentrum sperret av: – Synlige og usynlige tiltak

09-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå er Oslo sentrum sperret av: – Synlige og usynlige tiltak

Klokken 6 onsdag morgen ble store deler av Oslo sentrum stengt av i forkant av kong Haralds gravferd. Skal man inn i det avsperrede området, må man gjennom ett av...

Les mer i RingeriksAvisa

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

08-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

En rekke marinefartøy skal tirsdag seile i formasjon inn til Oslo i anledning kong Haralds gravferd.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

07-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

En leilighet i Benterudstranda 5 A topper den siste oversikten over eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den ble solgt for 9 millioner kroner. Her er samtlige overdragelser, sortert etter pris:

Les mer i RingeriksAvisa