onsdag, 21 april 2021 08:12

R-tallet over 1 i Danmark

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

R-tallet er beregnet til 1,1 opplyser Danmarks helseminister Magnus Heunicke. Det er en stigning fra forrige uke, da tallet var 1,0 for andre uke på rad.

Tross stigningen mener Heunice at landet fortsatt klarer å holde epidemien på et stabilt nivå.

– Det er en gunstig situasjon som gir et godt utgangspunkt for gjenåpningen i morgen, skriver han på Twitter.

Når tallet ligger på 1,1 vil det si at ti smittede kan spre viruset til elleve andre. Da stiger smitten. Hvis tallet ligger på 1,0, utvikler smitten seg flatt, mens den vil avta hvis det ligger på mindre enn 1,0.

Det siste døgnet har 691 personer fått påvist smitte, opplyser Statens Serum Institut. I tillegg er det registrert fire koronarelaterte dødsfall.

18,4 prosent av Danmarks befolkning har nå fått første dose av koronavaksiner, og 8,6 prosent har fått begge doser.

Andre saker å lese

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

Ledelsen ved Oslo legevakt har lenge kjent til faren for vold og trusler mot de ansatte uten å følge det godt nok opp, mener Arbeidstilsynet.

Les mer i RingeriksAvisa

Meid ned av buss i fotgjengerfeltet

06-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

På hjørnet av Kvernberggata og Kirkegata ble en eldre kvinne påkjørt av en buss mens hun befant seg i fotgjengerfeltet.

Les mer i RingeriksAvisa